Bize ulaşın : +90 252 317 09 04

TAKEV'Lİ OLMAK

TAKEV'Lİ OLMAK

TAKEV BODRUM KOLEJİ KAYIT BİLGİLENDİRMESİ

1. KAYIT KABUL
1.1 Kayıtlar, belirlenen kontenjan dahilinde TEOGS (Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş Sistemi) sonucuna göre ön kayıt sistemi ile yapılmaktadır. TEOGS (Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş Sistemi) Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, okul taban puanı ve kayıt takvimi web sitemizde yayınlanacaktır.
1.2 Hazırlık sınıfına kabul edilen öğrenci, yönetmelik gereği okul açılmadan önceki hafta içinde yapılacak olan Almanca ve Türkçe derslerinden yeterlilik sınavına alınır. Bu sınavda başarılı olan öğrenci 9. sınıftan başlamaya hak kazanır.

2. KAYIT İŞLEMLERİ
Gerekli belgeler hazırlanır:
• TEOGS (Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş Sistemi) Sınav sonuç belgesi
• 2 adet resim • Öğrenci ve veli nüfus cüzdanı fotokopisi
• İkametgah belgesi
• Okulumuzdan temin edilecek kayıt formları tamamlanır.
• Muhasebe Birimi ile kurumun açıkladığı ödeme programlarından biri seçilir, gerekli işlemler tamamlanır.

3. KAYIT YENİLEME
Mevcut öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemleri Mayıs ayı içinde yapılır.

4. BURSLULUK
BAŞARI BURSU
Türk Alman Kültür ve Eğitim Vakfı, okulumuzda okuyan maddi olanakları yetersiz ancak başarılı öğrencilere (akademik başarı, spor ve yetenekleri doğrultusunda) burs fonu sağlamakta ve onları iyi eğitilmiş bireyler olarak toplumumuza kazandırmaktadır. Söz konusu burs TAKEV Anadolu Lisesi öğrencilerini kapsamaktadır. 
MALİ DESTEK BURSU
Okulumuzda mali yardım ile öğrenim görecek olan öğrencilerimizin başvurularının değerlendirilmesinde; MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nde belirtilen kriterler dikkate alınarak, ailenin gelir durumunun yanı sıra öğrencinin akademik ve sosyal gelişimi de göz önünde bulundurulur. İhtiyaç bursu oranları, ilgili MEB yönetmeliği dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Burs başvuruları Mayıs ayı içerisinde okul müdürlüğüne yapılır.

5. OKUL ÜCRETLERİ
2017 – 2018 Eğitim ve Öğretim Yılı ücretleri için lütfen bizimle irtibata geçin.

E-bültene üye ol