Bize ulaşın : +90 252 317 09 04

FARK YARATAN UYGULAMALAR

FARK YARATAN UYGULAMALAR

ROBOTİK VE KODLAMA DERSİ
TAKEV’Lİ ÖĞRENCİLER KODLAMA İLE TANIŞIYOR
Küresel bir eğitim projesi olan “Hour of Code” projesi, tüm dünyada milyonlarca öğrencinin kayıt olduğu; öğrencilerin programlama ile tanışması ve farkındalıklarını arttırması amacı ile düzenlenmekte. Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek eğitimine sürekli olarak entegre eden okulumuz “Hour of Code” uygulamasını bilişim teknolojileri dersi içerisinde dünya ile eş zamanlı olarak başlattı. Küçük yaşta programlama öğrenmenin, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme özelliklerini kazandırdığı bilinci ile başlattığımız uygulamayı öğrencilerimiz büyük bir heyecan içerisinde karşıladılar.Derslerimizde bilgisayar proğramlamasını öğrenerek kendi hayal ve geleceklerini tasarım gücüyle ortaya koyabilme becerisi kazanacaklar.
4 YAŞINDAN 104 YAŞINA KADAR HERKES KODLAMA ÖĞRENEBİLİR
Öğrencilerimizin programlama uygulamalarını deneyimleme fırsatı buldukları süreç, programlamanın temeli olan algoritma mantığını internet tabanlı bu uygulama ile daha da etkin hale getirdiği gibi, onların bilişim teknolojileri alanındaki becerilerini de sergileme fırsatı yarattı.
3.sınıflardan itibaren başlattığımız bu uygulama ileriki sınıflarda kodlama mantığını geliştirmek için devam eder.Öğrencilerimiz karneleri ile birlikte “Hour of Code” sertifikalarını da almaya hak kazanırlar.
SMART SINIFLAR
Eğitim kampüsümüzdeki tüm sınıflarımız,işitsel ve görsel elektronik teknolojiler kullanılarak, derslerin daha anlaşılabilir ve verimli hale getirilmesi için hazırlanmıştır. Ağ destekli ve internet tabanlı eğitim uygulamaları ile desteklenen akıllı sınıflar, eğitimde ihtiyaç duyulan tüm teknolojik boşlukları doldurarak öğrenme ve öğretme yöntemlerindeki değişime uyum sağlayabilir şekilde tasarlanmıştır.
STRATEJİ OYUNLARI
1.ve 2. Sınıflarda verilen zeka oyunları dersi içeriğinde strateji ve akıl oyunları öğretilmekte ve oynatılmaktadır.
Okulumuz matematik öğretmenleri tarafından verilen zeka oyunları dersi, öğrencilerin düşünen , akıl yürüten, farklı bakış açıları geliştiren, takım ruhuna sahip bireyler olmalarında güçlü bir etkendir.
Ders içeriğinde Quoridor,Abalon,Katamino,Calisto,Quarto,Goblet gibi Strateji oyunları ile, Görsel sudoku,Tangram, Tic Tac Toc, Hanoi kulesi, Hafıza oyunu gibi Akıl oyunları öğretilir. Öğrencilerimizin keyifli eğlenceli vakit geçirmenin yanında farklı bakış açısı ve yorum güçlerininde gelişmesi sağlanır.

E-bültene üye ol